O mnie

Agnieszka Kawiorska urodziła się 29 stycznia 1982 roku, dorastała i wychowywała się w Sandomierzu. Przygodę z aktorstwem rozpoczęła jeszcze w liceum, grając po zajęciach szkolnych na deskach lokalnego alternatywnego teatru.

Pasja szybko przerodziła się w miłość do aktorstwa i sposób na życie. W 2006 roku ukończyła wydział aktorski w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie.

Jeszcze jako studentka Agnieszka Kawiorska zadebiutowała na scenie krakowskiego Teatru Starego w 2004 roku. Pierwszą ważna rolą na dużym ekranie był film „Katyń“ w reżyserii Andrzeja Wajdy. Po ukończeniu PWST występowała na deskach krakowskich teatrów : Teatru Starego, Teatru Ludowego i Łaźni Nowej.

Chcąc nieustannie się rozwijać i doskonalić swoje umiejętności kontynuowała naukę w Actors Temple w Londynie oraz na licznych międzynarodowych warsztatach w Rzymie, Paryżu i Londynie.

Od ponad 10 lat pracuje jako aktorka, ma na koncie liczne role w produkcjach telewizyjnych oraz filmach fabularnych. Publiczności znana z telewizyjnych seriali, m.in „Barwy Szczęścia“, „Pierwsza Miłość“, „Na Wspólnej“ i „Na dobre i na złe“ i wielu innych. Ostatnio mogliśmy ją zobaczyć na scenie krakowskiego Teatru Variete w spektaklu „Przerażony na śmierć”.

Prywatnie pasjonatka podróży, sportu i aktywnego stylu życia. Lubi adrenalinę i wyzwania, jej największą pasją jest kitesurfing.

agnieszka-kawiorska-2997-2